• Головна
  • Новини
  • Державне підприємство «Державний центр інформаційних ресурсів України»: перші кроки, основні цілі та державні системи, безперебійну роботу яких забезпечує підприємство

Державне підприємство «Державний центр інформаційних ресурсів України»: перші кроки, основні цілі та державні системи, безперебійну роботу яких забезпечує підприємство

Основні напрямки діяльності державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів України».

Основними напрямками діяльності підприємства є адміністрування та розвиток електронних систем. По перше, це розробка та супроводження проектів у сферах розбудови інформаційного суспільства, впровадження та дослідження технологій електронного урядування та електронної демократії. По друге, це координація регіональних проектів з електронного урядування і по третє - формування пропозицій щодо типових рішень систем документообігу в органах державної влади на центральному та регіональному рівнях.

Наразі державне підприємство «Державний центр інформаційних ресурсів України» забезпечує безперебійну роботу таких державних систем:

  1. Система електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ) - це система, що дозволяє автоматизувати процеси створення, відправлення, передавання, одержання, оброблення, використання, зберігання, знищення електронних документів та копій паперових документів в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису. Призначена для всіх органів державної влади та приватного сектору.
  2. Система "Трембіта" - це система, що дозволяє будувати інформаційні взаємодії державним органам та органам місцевого самоврядування обмін електронними повідомленнями між інформаційними системами. Система надає електронні послуг громадянам та бізнесу, а також забезпечує зручний уніфікований доступ до даних державних реєстрів.
  3. Система "Вулик" - є підсистемою СЕВ ОВВ, що виконує інформаційну функцію, а саме підвищує доступність та якість надання адміністративних послуг. «Вулик» прискорює роботу адміністраторів ЦНАПів у ході роботі з заявками громадян в електронному вигляді та спрощеній взаємодії з державними реєстрами в режимі реального часу.

Перші кроки та основні цілі керівництва державного підприємства «Державний центр інформаційних ресурсів України».

Перші кроки в роботі були спрямовані на зростання прибутковості підприємства, покращення якості обслуговування користувачів державних систем та, звичайно, покращення умов праці працівників державного підприємства.

Розпочинали з формування нового колективного договору в якому було максимально деталізовані всі питання співпраці адміністрації та працівників. Основні зміни, в першу чергу, спрямовані на збільшення заробітної плати та покращення умови праці працівників підприємства. Це, в свою чергу, дає змогу залучати фахових і, що не менш важливо, молодих спеціалістів.

Кадри вирішують все!

Уже в сформованому колективі була розпочата інтенсивна робота по приведенню організаційно-розпорядчих документів підприємства у відповідність до вимог сьогодення. Ведеться постійна робота над нормативними документами, які регулюють питання діяльності підприємства та роботи державних систем, які обслуговує державне підприємство «Державний центр інформаційних ресурсів України».

Також, за останній рік було налагоджено стабільну та безперебійну роботу всіх систем та програмних комплексів.

За досить короткий проміжок часу підприємству вдалося значно збільшили клієнтську базу СЕВ ОВВ. Якщо у цифрах то це виглядає так: на початку 2019 року в системі працювало 1800 користувачів. На сьогоднішній день активних користувачів більше як 2500!

Нове для України Міністерство цифрової трансформації України та робота над Державними системами під його управлінням.

Державне підприємство «Державний центр інформаційних ресурсів України» перейшло в підпорядкування Міністерству цифрової трансформації України в кінці 2019 року.

Основною метою Міністерства є розвиток і впровадження нових інформаційних технологій в Україні. 

Поставлені перед державним підприємством «Державний центр інформаційних ресурсів України» завдання полягають в підтримці та розвитку конкретних програмних комплексів та Державних систем, а також розвитку ІТ-індустрії у визначених напрямках.

Звичайно, окреме профільне міністерство, як орган управління, в сучасних умовах має безліч переваг. Значно підвищився рівень комунікації з іншими державними підприємствами, установами та організаціями, а також органами влади. Завдяки міністерству вдається краще планувати та отримувати фінансування на підтримку та розвиток Державних систем та функціонування підприємства.

Зацікавленість бізнесу у продуктах підприємства.

Найбільша зацікавленість бізнесу в СЕВ ОВВ. В системі, що дозволяє бізнесу економити час та гроші на офіційному листуванні. СЕВ ОВВ успішно забезпечує офіційний обмін листами бізнесових структур з Центральними органами виконавчої влади та між собою в електронному вигляді. Крім того, СЕВ ОВВ значно полегшує комунікацію приватного сектору з центральними органами виконавчої влади.

На сьогодні до СЕВ ОВВ підключено 170 приватних компаній і їхня кількість постійно зростає. Бізнес шукає умови для мінімізації витрат при обміні кореспонденцією, а СЕВ ОВВ має всі потрібні для цього функції та можливості.

Статистика нових підключень говорить про значну зацікавленість бізнесу у послугах СЕВ ОВВ. Поряд з тим, навіть за умови існування достатньої кількості інших подібних за функціоналом систем, державному підприємству «Державний центр інформаційних ресурсів України» є що запропонувати своїм користувачам.

“Програма максимум” на найближчий час.

- Доукомплектування штату підприємства молодими та перспективними кадрами.

- Залучення максимальної кількості державних органів і організацій до переходу на електронний документообіг та приєднання системи СЕВ ОВВ.

- Автоматизація та спрощення процесів підключення нових користувачів до СЕВ ОВВ (електронна заявка, особистий кабінет користувача, договір приєднання).

- Впровадження новітніх інформаційних технологій в Україні, а саме: реалізація загальнодержавних проектів Національної програми інформатизації.

- Підвищення рівня корпоративної культури. Державне підприємство «Державний центр інформаційних ресурсів України» націлене на створення умов для розвитку та професійного росту кожного працівника підприємства.

- Організація та проведення заходів щодо популяризації Державних сервісів та послуг. 

В сучасних умовах державні підприємства мають бути прогресивними та конкурентними, приватний сектор набагато випереджає державний в питаннях ІТ.

Досвідчений керівник, згуртований та заповзятий колектив,  готовність до здорової конкуренції та належна державна підтримка все це і багато іншого робить ДП “Держінформресурс” унікальним державним підприємством якому під силу найскладніші та надважливі завдання з розробки, розвитку, модернізації та забезпечення безперебійної роботи Державних систем!