Національний банк врегулював застосування електронного підпису в банківській системі України, положення про ЕЦП вступає в силу з завтрашнього дня

Головна  >>  Uncategorized  >>  Національний банк врегулював застосування електронного підпису в банківській системі України, положення про ЕЦП вступає в силу з завтрашнього дня

On Серпень 17, 2017, Posted by , In Uncategorized

З метою визначення єдиних підходів до застосування електронного підпису (ЕЦП) в українській банківській системі Правління Національного банку України (НБУ) затвердив «Положення про застосування електронного підпису в банківській системі України» (доступно за наступним посиланням).

Його впровадження створить нормативно-правову базу для застосування безпаперових технологій при наданні банківських послуг в рамках процесу реалізації проекту #Paperless, суть якого полягає в максимально можливій відмові від паперових документів при обслуговуванні клієнтів банків.

Даним положенням:

  • визначаються види електронного підпису, що застосовуються в банківській системі України;
  • встановлюються вимоги щодо застосування кожного з видів електронного підпису;
  • встановлюються вимоги до створення та зберігання електронних документів в банківській системі.

Реалізація норм цього документа сприятиме зменшенню собівартості банківських продуктів, а також підвищенню якості, зручності і швидкості обслуговування банками своїх клієнтів.

«Використання новітніх IT-технологій в банківській системі дозволяє досягти істотного і швидкого зменшення непродуктивних витрат в банківській системі. Одним з важливих шляхів зменшення подібних витрат, підвищення ефективності виконання банківських операцій і поліпшення якості обслуговування клієнтів є перехід до безпаперових технологій роботи з документами і впровадження безпечних технологій дистанційного надання банківських послуг.

Тому одним з найважливіших питань на цьому етапі є регулювання використання електронного підпису в банківській системі України »- зазначив начальник Управління організації документування управлінської інформації НБУ Віктор Носулько.

Він також нагадав, що раніше Національний банк України вже передбачив право банків формувати кредитну документацію боржника і електронних документів; надав можливість фізичним особам отримувати індивідуальні ліцензії (е-ліцензії) на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій, подаючи документи в паперовій або електронній формі; унормував використання електронного підпису касового обслуговування клієнтів банків і т.д.

Відзначимо, що Положення про застосування електронного підпису в банківській системі України вступає в силу з 17 серпня 2017 року.

Джерело: ITC.ua